Soccer Star of the Week

The coaches will choose one or two players every week from each group as Soccer Star of the Week. The names of the chosen players will appear below.

The coaches will choose on performance, behaviour, attitude, hard work, listening skills and improvement. All players that make it onto this page will earn extra Skill Points!

PLEASE NOTE: Players names will be updated weekly so make sure you check if you have made it onto the page each week!

WOLVERHAMPTON 
(Week 10
*Last updated on: 22/11/17

GROUP 1 – Theo Banks / Finnley Byles

GROUP 2 –  Taylor Powers / Tom Wilkinson

GROUP 3 – Jovind Gill / Sam Groom

WEDNESFIELD
(Week 10)
*Last Updated on: 22/11/17

GROUP 1 – Zachary Beckett / Elliot Hammond

GROUP 2 – Jayden Morgan / Samuel Wainiqolo

GROUP 3 – George Brown / Drishi Gajjar

EAST ROTHERHAM
(Week 8)
*Last Updated on: 14/11/17

GROUP 1 –  Harley Copley

GROUP 2 – Charlie Tyas

 OLDBURY
(Week 10)
*Last updated on : 22/11/17

GROUP 1 – Alfie Smith / Bobby Torrance

GROUP 2 – Rohan Dhadwal / Lily Dunn

GROUP 3 – Shiloh Kasa / Ibrahim Khan

MANCHESTER 

(Week 9)
*Last Updated on: 22/11/17 

GROUP 1 – Freddy Carr

GROUP 2 –  Peter Osawe / Wesan Raza

GROUP 3 – Bradlee Maclennan / Estelle Osawe 

DERBY
 (Week 8)

*Last updated on: 17/11/17

GROUP 1 – Jamie-Leigh Bamforth

GROUP 2 –Jack Needham

GROUP 3 – Reece Atton  

 WALSALL
(Week 9)

*Last updated on: 15/11/17

GROUP 1 – Muhammad Adam Nawaz / Tymoteusz Olejek

GROUP 2 – Brad Alldritt / Jamie Bowen

GROUP 3 – Sabeeh Ahmad / Alex Bolstridge

 

SANDWELL
(Week 8)

*Last updated on: 16/11/17

 GROUP 1 – Marcel Rzepka / Maximus Vickerstaff

GROUP 2 – Sukaron Basra / Jeevan Varaitch

GROUP 3 – Jake Harrison / Ceven Gordon

WEST MANCHESTER
(Week 7)
*Last Updated on: 17/11/17

GROUP 1 – Joseph Asprey / Rory Grovsenor

GROUP 2 – Ethan Grimshaw / Jake Humphreys

GROUP 3 –  Jack Hamilton / Dean Jones

WARRINGTON
(Week 8)
*Last Updated on: 17/11/17

GROUP 1 – Oscar Pierce-Roberts

GROUP 2 – Oliver Jacobs

 

SANDBACH
(Week 9)
*Last updated on: 16/11/17

GROUP 1 –  Arthur Bates

GROUP 2 – Lucas Clarke / Thomas Kettle

GROUP 3 –  Sam Brassington / Niall Tomlinson

NOTTINGHAM
(Week 8)
*Last updated on: 117/11/17

GROUP 1  – Bart dark / Kyle Evans

GROUP 2 – Max Brown / Goutham Kannan

GROUP 3 –  Amari Dawson / Bob Gosling

PENDEFORD
(Week 9)
*Last updated on: 20/11/17

GROUP 1 – Jevaughn Nelson / Ethan Rouse

GROUP 2 – Harvey Kuka / Charlie Slade

GROUP 3 – Aryan Kumar / Calum Troath